استقبال چین از معین زمان اجرای توافقنامه ژنو

به گزارش مجله هدیه، خبرنگاران: وزارت خارجه چین از تعیین شدن زمان اجرای توافقنامه هسته ای ایران با گروه 1+5 استقبال کرد.

استقبال چین از معین زمان اجرای توافقنامه ژنو

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسینم به نقل از شینهوا، خوا چون اینگ سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (دوشنبه) گفت: چین از کوشش های دیپلماتیک ایران و گروه 1+5 برای رسیدن به توافقی درباره اجرای سند ژنو قدردانی می نماید .

سخنگوی وزارت خارجه چین در ادامه اضافه نمود: پکن همیشه برای حفظ صلح و ثبات منطقه بر لزوم استفاده از راه های دیپلماتیک تاکید و حمایت نموده است.

سخنگوی چین با اشاره به اینکه کشورش به طور فعال در مذاکرات مربوط به موضوع هسته ای ایران شرکت داشته و به این روند ادامه می دهد، گفت: چین مایل به حفظ ارتباط نزدیک و هماهنگی با همه طرف ها برای پیشبرد صلح و مذاکره است .

روز گذشته سیدعباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با اشاره به اینکه 30 دی تاریخ اجرای توافقنامه ژنو است، تأکید کرد: با گروه 1+5 درباره اجرای مراحل توافقنامه ژنو به توافق رسیدیم.

عراقچی توضیح داد: دو طرف به یک برداشت واحد از نحوه اجرای توافق رسیدند و گام اول از 20 ژانویه (30 دی) اجرایی خواهد شد.

معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان همچنین گفت: نحوه و ساز و کار اجرای توافق ژنو در مذاکرات طولانی و فشرده آنالیز شد و غیر از چند مورد خاص که درباره آنها هم مذاکراتی در ژنو داشته ایم، به راه چاره هایی رسیدیم و راه چاره ها به پایتخت ها منتقل شد.

وی اضافه نمود: امروز آگاه شدیم 6 کشور با راه چاره های پیشنهادی موافقت کردند و این راه چاره ها در ایران از سوی مراجع ذی ربط آنالیز و موافقت خود را اعلام کردند. عراقچی تأکید کرد که این موافقت طی تماس تلفنی اعلام شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 427

به "استقبال چین از معین زمان اجرای توافقنامه ژنو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال چین از معین زمان اجرای توافقنامه ژنو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید