ابراز نگرانی ایتالیا از تشدید تنش ایران و عربستان سعودی

به گزارش مجله هدیه، وزارت خارجه ایتالیا با صدور بیانیه ای از تهران و ریاض خواست تا هر کار ممکنی را برای کاهش تنش انجام داده و اجازه ندهند این تنش ها تشدید گردد.

ابراز نگرانی ایتالیا از تشدید تنش ایران و عربستان سعودی

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل مجله هدیه به نقل از اسپوتنیک، وزارت خارجه ایتالیا امروز دوشنبه گفت: رم نگران افزایش تنشهای سیاسی بین عربستان سعودی و ایران است چرا که این مسئله می تواند موجب بی ثباتی بیشتر خاورمیانه گردد.

در این بیانیه آمده است: وزارت خارجه ایتالیا نگرانی عمیق خود را به خاطر افزایش تنشهای سیاسی و دیپلماتیک در خاورمیانه اعلام نموده است، تنشهایی که می تواند اختلافات در دنیا اسلام را به سطح ناپایداری برساند و کوشش های دیپلماتیک اجرا شده برای حل و فصل بحران جدی منطقه را ناکام کند.

وزارت خارجه ایتالیا از تهران و ریاض خواسته است تا هر کاری را برای کاهش تنشها انجام داده و اجازه ندهند تنشها بیشتر گردد. جستجو برای راهکارهای لازم با هدف حل و فصل بحران های پیچیده خاورمیانه، به خصوص بحران سوریه و یمن، بدون تمایل برای مصاحبه از سوی همه طرفها به خصوص کشورهای مهم منطقه، امکان پذیر نخواهد بود.

وزارت خارجه ایتالیا همچنین از طرفهای درگیر خواست تا به این مسئله توجه نمایند که همه طرفها یک دشمن مشترک دارند که باید برای مقابله با آن متحد شوند، دشمن مشترکی که تروریسم بین المللی است.

عربستان سعودی روز یکشنبه در واکنش به حمله تعدادی از معترضان به سفارت این کشور در تهران، روابط خود با ایران را قطع نموده است. معترضان در مخالفت و اعتراض با اعدام شیخ نمر روحانی برجسته شیعیان توسط رژیم آل سعود، به سفارت این کشور در تهران حمله کردند.

تنش در روابط ایران و عربستان سعودی طی سالهای اخیر به اوج خود رسیده و دو کشور بر سر مسائل مختلف منطقه از جمله بحران سوریه اختلاف نظر شدیدی دارند. تجاوز عربستان به خاک یمن نیز با مخالفت شدید تهران روبه رو شده است.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: hadiee.ir شناسه مطلب: 590

به "ابراز نگرانی ایتالیا از تشدید تنش ایران و عربستان سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز نگرانی ایتالیا از تشدید تنش ایران و عربستان سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید